کرم صورت در دنیای مراقبت از پوست

مراقبت از پوست یک صنعت بزرگ جهانی است، اما چند مورد از ادعاهای مطرح شده در تبلیغات واقعا درست است؟

لورا هاوز به بررسی این موضوع می پردازد که چگونه شیمی تلاش می کند سال ها را به عقب برگرداند  یا حداقل ظاهر سال ها را ویال‌ها و گلدان‌های براقی که به نظر می‌رسد در حین مرور، نویدهای جوانی ابدی را زمزمه می‌کنند، تقریباً به اندازه علم مدرن به کیمیاگری و جادو نزدیک هستند.

اما فراتر از وعده ها و بسته بندی ها قیمت انواع کرم پودر هلویی، دنیای مراقبت از پوست و ضد پیری شروع به ارائه نتایج بالینی ثابت شده می کند.

در سال 2007، گروه کریس گریفیتس در دانشگاه منچستر، بریتانیا، با این خبر که یک کرم پوستی خاص واقعاً در ایجاد تغییرات در پوست افرادی که از آن استفاده می‌کردند، مؤثر است، واکنشی باورنکردنی ایجاد کرد.

هنگامی که این خبر از طریق یک برنامه BBC Horizon منتشر شد، صف‌هایی از خریداران عمدتاً زن در خارج از شعبه‌های Boots در سراسر کشور اردو زدند تا از کرم معجزه‌ای استفاده کنند که به نظر می‌رسید با علم پشتوانه شده بود.

برای سال‌های متمادی، مصرف‌کنندگان شواهد واقعی کمی برای خرید خود داشته‌اند، حجم نمونه کوچکی از زنان که نظرات ذهنی خود را ارائه می‌دهند، که توسط شرکت‌هایی که محصولاتشان را تبلیغ می‌کنند گزارش شده‌اند، به این معنی است که محصولات اغلب به عنوان بی‌اثر رد می‌شوند و با این حال صنعت لوازم آرایشی به رشد خود ادامه داده است.

آیا آزمایش گریفیث شروع جدیدی برای صنعت مراقبت از پوست بود قیمت جدیدترین انواع پرایمر، با شواهد واقعی برای حمایت از ادعاهای بخش بازاریابی؟

گریفیث توضیح می دهد که چین و چروک ها به دلیل از بین رفتن چیزی است که ما ماتریکس خارج سلولی می نامیم.

«این استحکام کششی و خاصیت ارتجاعی پوست را تامین می‌کند.» نور خورشید، به‌ویژه UVA، و عوامل محیطی مانند دود سیگار، هم کلاژن و هم بافت الاستیک اطراف آن را می‌شکند و تصور می‌شود که باعث ایجاد چین و چروک می‌شود.

گریفیث می‌گوید: «این فرضیه کاری ما است، و یک رابطه بالینی تقریبی بین از دست دادن کلاژن و فیبریلین و شدت چین و چروک وجود دارد.»

 • منابع:
  1. The science of skincare | Feature – Chemistry World
 • تبلیغات: 
  1. گل های که باعث از بین بردن حس بویایی می شوند!
  2. تکنیک ژاپنی ها با خلال بادام برای از بین بردم چروک دور چشم
  3. استفاده از خوراک دام برای سقط جنین!
  4. خرمایی که سرطان خون را درمان کرد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.