نام گلاب مرغوب به عنوان برترین محصول در گینس ثبت شد

بر اساس برخی منابع، گلاب مرغوب یک ضد افسردگی ملایم است که قادر به ایجاد خوش بینی، دور کردن اضطراب و تسکین دردهای روانی است: با این حال، این خواص به درستی نشان داده نشده است.

لازم به ذکر است که گلاب مرغوب در واقع برای پوست های ظریف و ناخالص نشان داده شده است، اما افراد حساس باید به دقت توجه کنند زیرا تونیک می تواند حاوی ترکیبات بالقوه آلرژی زا باشد، بنابراین تحمل ضعیفی دارد و باعث واکنش های آلرژیک غیرمنتظره می شود.

برخی از متون توصیه می کنند که آب خیساندن گلبرگ های رز را با سرکه سفید جایگزین کنید.

به نظر می رسد این “تونیک” به ویژه برای پوست های بسیار چرب مفید است. در این مورد، خیساندن گلبرگ های رز باید برای مدت طولانی تری (حتی 15 روز) طول بکشد.

با گلبرگ های گل رز نیز می توانید جوشانده ای برای نوشیدن تهیه کنید: در این صورت از خواص گل رز به عنوان قابض و مقوی استفاده می شود. برای به دست آوردن یک اثر ضد عفونی کننده، تزریق گلبرگ های گل رز توصیه می شود: به این ترتیب یک گل رز بسیار مطبوع، معطر و با طراوت به دست می آید.

گلاب مرغوب به شکل دم کرده نیز برای کاهش علائم مرتبط با قاعدگی شدید، خونریزی لثه، اسهال، هیپرهیدروزیس (تعریق زیاد) و فارنژیت استفاده می شود. تزریق به دست آمده با گلبرگ های رز سگ یک جایگزین عالی برای چای است.

علاوه بر این، مشاهده شده است که استفاده همیشگی (1 یا 2 بار در روز) گلاب مرغوب (دم کرده) به حل شدن سنگ کلیه در بیمارانی که تحت تأثیر آن هستند کمک می کند .

در افغانستان، گل رز و گلبرگ های آن به دلیل ارزش بالای آن در بازار بین المللی، به طور گسترده برای تولید روغن گل رز و گلاب مرغوب مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، گل رز و محصولات آن متعلق به سنت افغانستان و همچنین به زندگی روزمره است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.