سیم خاردار مشهد جان هزاران کودک لهستانی را در جنگ گرفت

سیم خاردار مشهد در ابتدا یک لوازم جانبی ساده کشاورزی که برای نگهداری دام در چمنزارهای آمریکا طراحی شده بود، به سرعت در تسخیر غرب ایالات متحده، بین دامداران و کشاورزان، بین مهاجران و سرخپوستان، به یک موضوع واقعی تبدیل شد، قبل از اینکه امروزه به عنوان نمادی از جنگ و زندان

اولین حق ثبت اختراع برای سیم خاردار مشهد (اغلب به سادگی سیم خاردار مشهد نامیده می شود) توسط Lucien B. Smith (مسکونی در کنت، اوهایو)، در 25 ژوئن 1867، در ایالات متحده ثبت شد، برای یک سیستم حصار “به ویژه برای استفاده در چمنزارهای غربی، که در آن چوب کمیاب است و اغلب در اثر آتش سوزی از بین می رود.

این اصل مبتنی بر تقلید از بوته های خاردار، و به ویژه “چوب کمان” است (Maclura pomifera، که در انگلیسی اوسیج نارنجی نامیده می شود و به عنوان “درخت پرتقال اوسیج” ترجمه شده است).

این اولین نسخه از “قلاب مصنوعی” (نام دیگری که به سیم خاردار مشهد داده شده است) از میله های آهنی موازی تشکیل شده است که در فواصل زمانی معین روی آن ها با صلیب های فلزی نوک تیز قرار گرفته اند.

اصل سیم خاردار مشهد ثابت شده است، اما ساخت آن گران است. در 27 اکتبر 1873، یک کشاورز از DeKalb (ایلینوی)، جوزف اف. که ریش های تیز را در موقعیت خود نگه می دارد در حالی که هزینه بسیار کمتری دارد.

حصار سیم خاردار مشهد فروخته شده در Clôture & Jardin از فولاد ملایم گالوانیزه ساخته شده است.

مقاوم در برابر سایش و خوردگی، انعطاف پذیری خاصی را ارائه می دهد که به آن اجازه می دهد در صورت ضربه، اما بدون تسلیم شدن، تغییر شکل دهد.

بنابراین میخ‌ها حیواناتی را که می‌خواهند از حصار عبور کنند «گز می‌زنند» و آنها را از ادامه کار بدون آسیب جدی باز می‌دارد.

چه در اطراف مراتع و چه ساختن یک حصار امنیتی خصوصی، سیم خاردار مشهد را می توان به تنهایی یا برای تقویت حصار موجود استفاده کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.