دست داشتن روغن ارده یک لیتری در رانده شدن آدم و حوا از بهشت خبرساز شد

کشیدن روغن ارده یک لیتری یک تکنیک قدیمی آیورودا است که برای ارتقای سلامت دهان و از بین بردن پلاک ها دنبال می شود. یک قاشق غذاخوری روغن کنجد را با معده خالی مصرف کنید و به مدت 20 دقیقه در دهان بچرخانید و سپس تف کنید. اعتقاد بر این است که سموم را از بدن دفع می کند. روغن کنجد به دلیل خواص دارویی آن معمولا برای این عمل استفاده می شود.

فواید روغن کنجد برای مراقبت از پوست
روغن کنجد در آیورودا به دلیل خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی آن ارزشمند است. روغن کنجد که معمولاً در درمان های زیبایی برای پوست استفاده می شود، زیرا یک مرطوب کننده عالی است، باعث بازسازی پوست سالم می شود، دارای خواص ضد پیری است و به عنوان یک SPF طبیعی در نظر گرفته می شود. همچنین به دلیل خاصیت گرم کنندگی و توانایی آن برای نفوذ به عمق پوست، به عنوان روغن ماساژ بسیار استفاده می شود.

روغن کنجد به سم زدایی پوست کمک می کند
آنتی اکسیدان های موجود در روغن کنجد به سم زدایی پوست کمک می کند. آنتی اکسیدان ها تمام آن سموم محلول در آب را جذب می کنند و در نتیجه سم زدایی را ممکن می سازند. شستن مرتب صورت با مخلوطی از ½ فنجان روغن کنجد، ½ فنجان سرکه سیب و ¼ فنجان آب به سم زدایی پوست کمک می کند و پوستی سالم و درخشان به ارمغان می آورد.

روغن کنجد به عنوان یک عامل ضد التهابی طبیعی عمل می کند
روغن دانه کنجد دارای خواص ضد التهابی است که آن را به یک عامل شفابخش ذاتی تبدیل می کند. خواص ضد باکتریایی به مبارزه با باکتری‌های مختلف از جمله استافیلوکوک، استرپتوکوک و قارچ پای ورزشکار کمک می‌کند و روی پوست تأثیر می‌گذارد. مخلوط روغن دانه کنجد و آب ولرم یک درمان خانگی موثر برای عفونت های قارچی واژن است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.