خوراک مرغ گوشتی امروز موجب کچل شدن دختری در سبزوار شد

خوراک مرغ گوشتی امروز یک مخلوط متعادل خشک است که از انواع مختلف غلات و همچنین محصولات حاوی مقادیر زیادی پروتئین، پروتئین، اسیدهای آمینه، چربی های مختلف، مواد معدنی و ویتامین ها تشکیل شده است.
بسته به مرحله رشد پرندگان، خوراک ترکیبی جوجه های گوشتی به صورت جداگانه انتخاب می شود تا حیوانات خانگی پردار سالم رشد کنند و به سرعت توده عضلانی به دست آورند.
این نوع غذا را می توان در فروشگاه های تخصصی در مرغداری ها خریداری کرد یا خودتان آن را تهیه کنید. بهتر است این غذای مقوی را برای طیور طبخ کنید، البته به تنهایی، سپس می توانید تصمیم بگیرید که چه موادی را با هم مخلوط کنید تا بهترین محصول را از همه لحاظ بدست آورید و در اصل و کیفیت آن شک نکنید.
نحوه تغذیه صحیح جوجه های گوشتی جوجه های گوشتی خیلی سریع رشد می کنند و با به دست آوردن آنها، کشاورزان انتظار دارند که طی 3 ماه رشد کنند. این دوره برای رشد و افزایش وزن پرنده کاملاً کافی است. جوجه های گوشتی بیش از این زمان نگهداری نمی شوند.
برای اینکه جوجه ها به سرعت وزن لازم را به دست آورند، باید از خوراک مخصوصی استفاده کنید که حاوی مقدار زیادی پروتئین و پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی است. باید بسیار مغذی بوده و بر سلامت پرنده تاثیر مثبت داشته باشد.
خوراک مرکب که اکنون در فروشگاه ها تولید و به فروش می رسد بسیار گران است و همچنین کنترل کیفیت آن و وجود تمام مواد مفید در آن غیرممکن است.
اگر به طور ناگهانی با ترکیب ناموفق مخلوط مواد مغذی روبرو شوید، سلامت حیوانات خانگی شما تضعیف می شود و مجبور نخواهید بود به گوشت با کیفیت بالا اعتماد کنید.
بنابراین، بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی ترجیح می دهند چنین غذایی را در خانه با دست خود بپزند. فرآیند تهیه خوراک مرکب دشوار نیست.
نکته اصلی که باید به خاطر داشته باشید این است که اساس آن گندم و ذرت است که به پرنده اجازه می دهد وزن مطلوبی به دست آورد.
خوراک
خوراک مرکب برای جوجه های گوشتی که برای فروش ساخته می شود به دو نوع تقسیم می شود:استارتر، در نظر گرفته شده برای جوجه ها (تا دو هفته).
پایان، که برای آماده سازی پرندگان برای کشتار طراحی شده است، آنها دو تا سه هفته قبل تغذیه می شوند.
هر نوع مخلوط مواد مغذی ترکیب متفاوتی دارد، اما تعدادی فرآورده خاص وجود دارد که در تمام خوراک های مرکب جوجه های گوشتی وجود دارد. این مواد عبارتند از:گندم و ذرت.
جو و جو.
کیک.
پودر ماهی و گوشت و استخوان.
نمک، چربی، کلسیم.
طبقه بندی خوراک مرکب
اول از همه، باید توجه زیادی به خوراک های شروع کننده، که برای کشت کامل جوجه های گوشتی ضروری است، شود. آنها متفاوت هستند، اما باید در نظر داشت که غذای در نظر گرفته شده برای جوجه های بسیار جوان ساختار ظریفی خواهد داشت و برای پرندگان مسن تر، ذرات آن بزرگتر خواهد بود.

تغذیه مناسب جوجه های گوشتی خوراک PC 6 برای تغذیه جوجه ها از بدو تولد تا دو هفته طراحی شده است. ترکیب مواد مغذی حاوی ذرت کوچک است که تأثیر مثبتی بر رشد عضلات دارد و همچنین گندم، جو و ویتامین های مفید است.

علیرغم این واقعیت که غذا حاوی تمام مواد مغذی است که برای تغذیه کامل هستند، قطعاً باید به نوزادان مکمل های لازم برای سن آنها ارائه شود: پنیر دلمه، تخم مرغ، علف تازه.

هنگامی که پرندگان به سن دو هفتگی رسیدند، می توانند شروع به تغذیه PC 6-2 کنند. ترکیب این خوراک ترکیبی بزرگتر است و مواد مغذی موجود در آن بر رشد جوجه های گوشتی تأثیر می گذارد. می توانید با افزودن پودر استخوان و ماهی به PC 6-2 به جوجه های رشد کرده غذا دهید.

Feed PC 6-3 یا “finish” برای تغذیه پرندگان از 30 روز تا کشتار استفاده می شود. این نوع غذای خشک را می توان با غلات ترکیب کرد. این مفید، اقتصادی است و به طور کامل بر رشد و نمو جوجه های گوشتی تأثیر می گذارد.

با بزرگتر شدن پرندگان، نه تنها ترکیب مواد مغذی، بلکه هنجارهای استفاده از آنها نیز تغییر می کند. البته هر چه جوجه ها بزرگتر شوند غذای بیشتری مورد نیاز است، اما فراموش نکنید که به هیچ وجه نباید به پرنده بیش از حد غذا بدهید، برای سلامتی آنها خطرناک است.

تغذیه جوجه های گوشتی خوراک مرکب برای جوجه های گوشتی را می توان به شکل خرد شده داد، اما بیشتر به شکل مخلوط مفید است.

در دستورالعمل استفاده از خوراک مرکب، تولید کنندگان توصیه می کنند که به پرندگان غذای خشک ارائه دهند که می توان آن را در فیدر ریخته و با آب پر کرد. حیوانات خانگی پر با لذت آن را می خورند.

به عنوان یک سس اضافی، باید از دانه های جوانه زده استفاده کنید، همچنین می توانید از آن برای تخمیر استفاده کنید، که باعث می شود غذا برای پرندگان مغذی تر و خوشمزه تر شود. دانه های مخمر را می توان در خانه انجام داد، با دستان خود، دشوار نیست.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *