با خوردن کربنات کلسیم مرغداری از چروک پوست در امان بمانید

بدون کربنات کلسیم مرغداری مناسب در رژیم غذایی، مرغ ها ممکن است مستعد پوکی استخوان و شاید آسیب باشند

در حقیقت می توان بیان نمود که یک پولت در حال رشد به رژیم غذایی با کلسیم کمتر نسبت به مرغ تخمگذار نیاز دارد. آن پولت در حال رشد تقریباً 2.75 گرم در مرغ در روز نیاز دارد. یک مرغ تخمگذار باید به اندازه کافی کلسیم در جیره داشته باشد تا کلسیم استخوان های خود را تخلیه نکند تا پوسته آن را روی تخم مرغ بگذارد.

تغییر نیاز کلسیم
به طور کلی می توان بیان نمود که درک کلسیم در رژیم غذایی مانند تلاش برای ضربه زدن به یک هدف متحرک بوده است. مشکل است! خود جوجه ها از دهه 1940 بسیار تغییر کرده اند و همچنان که ژنتیک دانان برای صفات مختلف انتخاب می کنند، تغییر می کنند.

درک ما از نیاز به کلسیم برای مرغ تخمگذار نیز می تواند بر اساس نوع مرغ خریداری شده متفاوت باشد.
بنابراین امروزه تخمین زده می‌شود که نیاز کلسیم یک مرغ تخم‌گذار تجاری متوسط، به معنی لگهورن سفید تک شانه، ۴ تا ۵ گرم در مرغ در روز است. این نسبت به دهه 1940 که توصیه می شد رژیم غذایی حاوی 2.27 گرم در مرغ در روز باشد، بسیار متفاوت است.

و به یاد داشته باشید، این یک رژیم غذایی برای یک پولت در حال رشد نیست، بلکه برای یک مرغ تخمگذار است.
هنگام صحبت در مورد تامین مقدار مناسب کلسیم برای مرغ های تخمگذار، باید عوامل بیشتری را در نظر بگیرید. اگر مرغ هایی از گونه ها یا نژادهای مختلف داشته باشید، گاهی اوقات در گله شما تفاوت هایی وجود دارد.

اندازه ذرات کلسیم به حلالیت مواد معدنی مربوط می شود. این به میزان در دسترس بودن کلسیم در جیره برای مرغ و خوش طعم بودن غذا برای مرغ بستگی دارد. مرغ ها اگر خوراکی خوش طعم نباشد، غذا نمی خورند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.