استفاده از کلاه تابستانی دخترانه حلقه دار توسط راهبان تبتی موجب مرگ تعدادی از آنها شد

کلاه تابستانی دخترانه حلقه دار یک کلاه حصیری با لبه صاف و تاج تخت است که با روبان تزئین شده است. ظاهر آن به دهه 1880 برمی گردد، زمانی که در بین ورزشکاران مد شد تا از خود در برابر نور خورشید محافظت کنند.

منشأ نام آن نامشخص است: به گفته برخی، از قایقرانانی است که در پاریس قایقرانی می کردند و این کلاه را بر سر داشتند.

Haut de Forme کلاه تابستانی دخترانه حلقه داری با کلاه تابستانی دخترانه حلقه دار استوانه ای پهن و بلند، روبان و نوک های منحنی است که همگی از نمد ساخته شده اند.

اگر از زمان ایجاد آن در اوایل دهه 1800، نشانه تمایز اجتماعی باشد، در حدود دهه 1930 رایج خواهد شد. امروزه به جز لباس های مبدل یا جشن های سلطنتی، بسیار کم پوشیده می شود.

کلاه تابستانی دخترانه حلقه دار کاسه با کلاه تابستانی دخترانه حلقه دار گرد و لبه های خمیده کوتاه آن قابل تشخیص است.

در سال 1849 توسط دو کلاه تابستانی دخترانه حلقه داربردار لندنی به نام‌های توماس و ویلیام بولر (از این رو نام انگلیسی آن: bowler hat) برای نگهبانان شکار ساخته شد تا هنگام سوار شدن بر اسب، از سرشان در برابر شاخه‌های کم درخت محافظت کنند.

این نوع کلاه تابستانی دخترانه حلقه دار معمولاً به شهر لندن متصل می‌شود، زیرا در دهه‌های 1950 و 1960 بخشی از لباس شهر بود.

برجسته‌ترین پیروان آن وینستون چورهیل و چارلی چاپلین هستند. امروزه دیگر به سختی پوشیده می شود.

اگر ممکن است که این نوع کلاه تابستانی دخترانه حلقه دار از ابتدای دهه 1800 وجود داشته باشد، پاناما با ساخت کانال آن محبوبیت پیدا کرد.

در حین کار، کارگران از این کلاه تابستانی دخترانه حلقه دار حصیری نرم با لبه های پهن استفاده می کردند تا از آفتاب محافظت کنند.

ما دیگر تعداد پوشندگان برجسته آن را نمی‌شماریم و امروزه بسیار پوشیده شده است، که نشان‌دهنده سازش کامل بین سبکی و ظرافت است.

کلاه تابستانی دخترانه حلقه دار کابوی امروزه تقریباً بدون تغییر از اصل باقی مانده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.