استفاده از چوب گردو در همدان موجب تخریب سد اکباتان شد

چوب گردو در همدان دارای ارزش 1010 جانکا است. به عنوان مثال، چوب گیلاس با ارزش 995 و افرا شکر که سخت ترین نوع چوب برای مبلمان در نظر گرفته می شود، در 1400 جانکا کمی پایین تر است.

چوبی با ارزش بیش از 1000 جانکا هم بی احتیاطی را می بخشد، البته با توجه به قیمت چوب گردو باید دوچندان مراقب باشید.

دانه و بافت چگونه به نظر می رسد؟
به طور معمول، چوب گردو دارای یک دانه ریز و مستقیم از نوارهای نازک تیره است. با این حال، الگوهای مواج نیز می تواند در چوب شکل بگیرد که شخصیت قطعه مربوطه را تقویت می کند.

آیا گردو یک چوب سخت است یا نرم؟
یک تصور غلط رایج در مورد چوب سخت و نرم این است که این طبقه بندی نشان دهنده استحکام مربوط به چوب است. به هر حال، این چنین نیست. در مفهوم کلاسیک، گونه درخت تعیین می کند که آیا چوب نرم است یا سخت.

چوب های نرم به عنوان مثال ب. کاج، صنوبر و سدر، در حالی که چوب های سخت شامل چوب گردو، افرا و گیلاس هستند.

اگر نگران دوام و مقاومت در برابر خراش و فرورفتگی هستید، می توانید از ارزش جانکا نوع چوب مربوطه به عنوان راهنما استفاده کنید.

این مقدار نشان می دهد که چه مقدار نیرو برای تغییر شکل دائمی یک تکه چوب مورد نیاز است. هر چه مقدار جانکا بالاتر باشد، قدرت بیشتری مورد نیاز است و چوب پایدارتر سخت تر است.

چوب گردو در چه مواردی کاربرد دارد؟
بیشترین استفاده از این چوب در آثار هنری، مبلمان، کابینت، روکش ها و کفپوش های چوبی است.

چرا چوب گردو با گذشت زمان تغییر رنگ می دهد؟
شایع ترین علت تغییر رنگ در چوب اشعه UV است. اینها باعث تیرگی در انواع چوبهای روشن و روشن شدن در انواع چوبهای تیره می شوند. این روشن شدن را می توان با لاک یا روغن به حداقل رساند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.