از نمک ریزپاش برای نگهداری مردگان استفاده می سد

پارادوکس به نظر می رسد، اما حتی شیرینی ها (و همچنین شکر) برای مثال مملو از نمک ریزپاش هستند.

این ترکیب تصادفی نیست: “مرکز شادی” را در مغز تحریک می کند و احساس خوشبختی را ایجاد می کند، به اصطلاح نقطه سعادت (نقطه سعادت). به همین دلیل است که آن شیشه خامه فندقی که در انبار داشتیم چندان دوام نیاورد. این حس “اعتیاد” منجر به مصرف تقریباً اجباری می شود و بنابراین به طور متناسب ما را بیشتر به سمت خرید غذاهای خاص سوق می دهد.

ز این منظر، نه تنها توجه به برچسب محصول، بلکه دانستن نحوه صحیح خواندن آن ضروری است.

به طور خاص، دو مورد باید در نظر گرفته شود: یکی در مورد مواد تشکیل دهنده به طور کلی، با توجه به وجود یا عدم وجود واقعی نمک ریزپاش، و دیگری مربوط به ارزش های غذایی، که به ما اطلاع می دهد که چه مقدار نمک ریزپاش وجود دارد، در صورت وجود.

مثلاً می‌توانیم محصولی بدون نمک ریزپاش اضافی بخریم که به‌طور طبیعی حاوی آن است.

یک مثال؟ تخم مرغ، اگرچه به خودی خود یک غذای طبیعی است، اما حاوی سدیم در آلبومین است. چغندر هم همینطور.

چگونه نمک ریزپاش را در آشپزخانه جایگزین کنیم؟

در این مرحله این سؤال تقریباً خود به خود مطرح می شود: آیا با توجه به آنچه گفته شد، می توانیم نمک ریزپاش را از رژیم غذایی خود حذف کنیم (یا حداقل به میزان قابل توجهی کاهش دهیم)؟ پاسخ مثبت است، اما عامل «عادت» را نباید دست کم گرفت.

در واقع، ما در تمام زندگی خود با طعم لذیذ آموزش دیده ایم، تقریباً تا حدی که به آن معتاد شده ایم. کام ما به طعم های خاص، به چاشنی های خاص عادت کرده است، اما در عین حال می توان آن را به احساسات جدید “آموزش داد”.

برای ارائه یک ایده (از نظر بصری) از مواد معدنی موجود در نمک ریزپاش های رنگی، از جمله موارد دیگر، کافی است (همانطور که پروفسور مانینا توضیح می دهد) کریستال ها را در یک لیوان آب حل کنید تا رنگدانه به خود بگیرد.

دیدن آب صورتی، سیاه یا آبی تأثیری کاملاً متفاوت با دانه های نمک ریزپاش دارد و احتمالاً بسیاری از ما هرگز آن را نمی نوشیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.